Dvojnásobné prvenství projektu rekonstrukce výpravní budovy Žst. Ostrava-Svinov v soutěžích

07.12.2009


Stavba "ČD DDC, Modernizace úseku tratě Studénka – Ostrava, 2. stavba - rekonstrukce výpravní budovy a přednádraží" po úspěšném přijetí u cestující veřejnosti, uspěla i u stavebních odborníků.

Dne 16.6.2008 v sále ostravského Divadla Antonína Dvořáka vyvrcholil slavnostním vyhlášením výsledků druhý ročník soutěže „Stavba Moravskoslezského kraje 2007“. Jedenáctičlenná odborná porota ocenila tuto stavbu mezi 35 loni a předloni dokončenými a zkolaudovanými objekty, realizovanými v Moravskoslezském kraji, hlavní cenou resp. prvním místem v nejvíce zastoupené kategorii Staveb občanské vybavenosti.

Projekt stavby, spojující historii s moderní architekturou - dle architektonického návrhu Ing.Arch.Václava Filandra - byl komplexně projekčně zpracován společností MORAVIA CONSULT Olomouc a.s. a dodavatelsky realizován společností OHL ŽS, a.s.

Den poté, dne 17.6.2008, proběhlo vyhlášení další odborné soutěže „Dům roku 2007“. Také v této soutěži, vyhlašované Magistrátem města Ostravy pro novostavby a rekonstrukce budov, nacházejících se na správním území města Ostravy a dokončených v letech 2006 a 2007, stavba mezi 21 uchazeči o titul uspěla a obdržela toto významné ocenění.